Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Thunder Bay
- Heated Seats
| Price: | $33,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $245*(Bi-weekly)$33,000 x 84 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $11,520).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1GCGTEENXJ1275376 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T447A |
| City: | Thunder Bay |
Full-size trucks seem old-fashioned when you're driving this modern, midsize Chevy Colorado. This 2018 Chevrolet Colorado is fresh on our lot in Thunder Bay.
.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Trax 2RS 4dr Front-Wheel Drive
- Low Mileage
| Price: | $26,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Mileage:14,533 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.2L 3cyl |
| Exterior Colour: | Orange |
| VIN: | KL77LJE23RC027384 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | T327A |
| City: | Thunder Bay |
This Chevy Trax makes a return for 2024, with even more standard features and tech. This 2024 Chevrolet Trax is fresh on our lot in Thunder Bay.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Equinox RS 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $25,379 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Mileage:100,795 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 3GNAXWEG1RL173154 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T297a |
| City: | Thunder Bay |
With a composed chassis, a quiet cabin and a roomy back seat, the Chevy Equino.....Read MoreLire la suite
2023 Hyundai Tucson Preferred 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $29,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $196*(Bi-weekly)$29,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $11,716).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KM8JCCAE0PU180943 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T511A |
| City: | Thunder Bay |
Hyundai wanted to make the incredible Tucson even better, and they exceeded in every measure. This 2023 Hyundai Tucson is fresh on our lot in Thunder Bay.
.....Read MoreLire la suite
2017 Chevrolet Silverado 1500 LTZ
- Heated Seats
| Price: | $35,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $259*(Bi-weekly)$35,000 x 84 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $12,219).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GCUKSEC8HG517337 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T341A |
| City: | Thunder Bay |
Offering unprecedented power, efficiency and technology, this Chevy Silverado 1500 is designed to get the job done right. This 2017 Chevrolet Silverado 1500 is fre.....Read MoreLire la suite
2024 Kia Seltos EX 4dr All-Wheel Drive
- Sunroof - Heated Seats
| Price: | $29,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Mileage:27,863 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KNDEUCAA8R7536766 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T224A |
| City: | Thunder Bay |
Surefooted handling and robust reliability ensure that this Kia Seltos does anything you ask of it. This 2024 Kia Seltos is fresh on our lot in Thunder Bay.
.....Read MoreLire la suite
- Navigation
| Price: | $46,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $310*(Bi-weekly)$46,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $18,583).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Coupe |
| Engine: | 5.0L 8cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 1FA6P8CF4L5142465 |
| Transmission: | Manual |
| Drivetrain: | Rear Wheel Drive |
| Stock #: | T527A |
| City: | Thunder Bay |
This Ford Mustang attracts drivers with its impressive ride and comforts, retro-modern looks, and the sheer appeal of having a performance icon. This 2020 Ford Mustang is.....Read MoreLire la suite
- Aluminum Wheels
| Price: | $35,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $236*(Bi-weekly)$35,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $14,140).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1GCGTCEN7N1231040 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T529A |
| City: | Thunder Bay |
The clever and capable Chev Colorado offers nearly as much utility as the it's bigger brother. This 2022 Chevrolet Colorado is fresh on our lot in Thunder Bay.
This Chev.....Read MoreLire la suite
2020 Acura RDX A-Spec 4dr All-Wheel Drive
- Cooled Seats - Leather Seats
| Price: | $34,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $230*(Bi-weekly)$34,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $13,736).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| VIN: | 5J8TC2H60LL800133 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T449A |
| City: | Thunder Bay |
Clearly structured to look and feel modern and distinct among the crowd of crossover SUV's, this Acura RDX has become a true social status statement. This 2020 Acura RDX is fresh on our lot.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...






