Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Thunder Bay
2024 Dodge Hornet GT 4dr All-Wheel Drive
- Apple CarPlay - Android Auto
| Price: | $31,500 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Mileage:11,050 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | ZACNDFAN4R3A38109 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T355A |
| City: | Thunder Bay |
Bold, aggressive and capable, this 2024 Dodge Hornet is ready for whatever. This 2024 Dodge Hornet is for sale today in Thunder Bay.
.....Read MoreLire la suite
2025 Mazda CX-5 GS 4dr i-ACTIV All-Wheel Drive Sport Utility
- Power Liftgate
| Price: | $34,300 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Mileage:59,431 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Dark Blue |
| VIN: | JM3KFBCL5S0558414 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | 9281R |
| City: | Thunder Bay |
The 2025 Mazda CX-5's athletic handling, precise steering, and upscale cabin are just some of the reasons why it ranks near the top of the compact SUV class. This 2025 M.....Read MoreLire la suite
2023 Hyundai Venue Ultimate w/Denim Interior (IVT) Ultimate w/Denim Interior 4dr Front-Wheel Drive
| Price: | $19,500 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $132*(Bi-weekly)$19,500 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $7,878).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.6L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KMHRC8A38PU221754 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | T353A |
| City: | Thunder Bay |
A small SUV made for big city hustle, this 2023 Venue is ready to set the scene. This 2023 Hyundai Venue is for sale today in Thunder Bay.
With an amazing, urban sized .....Read MoreLire la suite
2017 Kia Sportage LX 4dr All-Wheel Drive
- Bluetooth - Heated Seats
| Price: | $16,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $119*(Bi-weekly)$16,000 x 84 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $5,586).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.4L 4cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | KNDPMCAC1H7089478 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T481A1 |
| City: | Thunder Bay |
Sportage challenges preconceived notions of a compact crossover, seating up to five people in remarkably spacious and comfortable accommodations. This 2017 Kia Sportage is fresh on our.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Trax 2RS 4dr Front-Wheel Drive
- Low Mileage
| Price: | $26,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Mileage:14,533 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.2L 3cyl |
| Exterior Colour: | Orange |
| VIN: | KL77LJE23RC027384 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | Front Wheel Drive |
| Stock #: | T327A |
| City: | Thunder Bay |
This Chevy Trax makes a return for 2024, with even more standard features and tech. This 2024 Chevrolet Trax is fresh on our lot in Thunder Bay.....Read MoreLire la suite
2024 Chevrolet Equinox RS 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $25,379 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Mileage:100,795 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 1.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | 3GNAXWEG1RL173154 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T297a |
| City: | Thunder Bay |
With a composed chassis, a quiet cabin and a roomy back seat, the Chevy Equino.....Read MoreLire la suite
2023 Hyundai Tucson Preferred 4dr All-Wheel Drive
| Price: | $29,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $196*(Bi-weekly)$29,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $11,716).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.5L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KM8JCCAE0PU180943 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T511A |
| City: | Thunder Bay |
Hyundai wanted to make the incredible Tucson even better, and they exceeded in every measure. This 2023 Hyundai Tucson is fresh on our lot in Thunder Bay.
.....Read MoreLire la suite
2024 Kia Seltos EX 4dr All-Wheel Drive
- Sunroof - Heated Seats
| Price: | $29,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Mileage:27,863 km
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Blue |
| VIN: | KNDEUCAA8R7536766 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T224A |
| City: | Thunder Bay |
Surefooted handling and robust reliability ensure that this Kia Seltos does anything you ask of it. This 2024 Kia Seltos is fresh on our lot in Thunder Bay.
.....Read MoreLire la suite
2020 Acura RDX A-Spec 4dr All-Wheel Drive
- Cooled Seats - Leather Seats
| Price: | $34,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $230*(Bi-weekly)$34,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $13,736).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | SUV |
| Engine: | 2.0L 4cyl |
| Exterior Colour: | Silver |
| VIN: | 5J8TC2H60LL800133 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | All Wheel Drive |
| Stock #: | T449A |
| City: | Thunder Bay |
Clearly structured to look and feel modern and distinct among the crowd of crossover SUV's, this Acura RDX has become a true social status statement. This 2020 Acura RDX is fresh on our lot.....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...









