Used Cars, SUVs, Trucks for Sale in Thunder Bay
- Leather Seats - Cooled Seats
| Price: | $59,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $398*(Bi-weekly)$59,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $23,835).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1FTFW1E8XPFC44789 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 9282 |
| City: | Thunder Bay |
The Ford F-Series is the best-selling vehicle in Canada for a reason. It’s simply the most trusted pickup for getting the job done. This 2023 Ford F-150 is for sale today in Th.....Read MoreLire la suite
2019 RAM 1500 Big Horn 4x4 Quad Cab
- Aluminum Wheels - Chrome Accents
| Price: | $33,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $245*(Bi-weekly)$33,000 x 84 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $11,520).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.7L 8Cyl |
| Exterior Colour: | Red |
| VIN: | 1C6SRFBT3KN863297 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T404A |
| City: | Thunder Bay |
Discover the inner beauty and rugged exterior of this stylish Ram 1500. This 2019 Ram 1500 is fresh on our lot in Thunder Bay.
The Ram 1500 delivers power and performa.....Read MoreLire la suite
2025 Chevrolet Silverado 1500 LT
- Heated Seats
| Price: | $55,300 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Mileage:54,632 km
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 2GCUKDED2S1151640 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 9285R |
| City: | Thunder Bay |
No matter where you’re heading or what tasks need tackling, there’s a premium and capable Silverado 1500 that’s perfect for you. This 2025 Chevrolet Silverado 1500 is.....Read MoreLire la suite
2023 Toyota Tundra Platinum 4dr 4x4 CrewMax 6.5 ft. box
- Sunroof - Leather Seats
| Price: | $53,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $358*(Bi-weekly)$53,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $21,411).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.5L 6cyl |
| Exterior Colour: | Grey |
| VIN: | 5TFMA5EC7PX014784 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | 9286 |
| City: | Thunder Bay |
This 2023 Tundra offers improved performance, stellar efficiency and impressive towing and payload capacity. This 2023 Toyota Tundra is fresh on our lot in Thunder Bay.
This 2023 Toyota Tun.....Read MoreLire la suite
2021 GMC Sierra 1500 Elevation
- Remote Start
| Price: | $37,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $250*(Bi-weekly)$37,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $14,948).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.0L 6cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 1GTU9CET2MZ331921 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T313B |
| City: | Thunder Bay |
Sharper, more capable, intelligent, and innovative, this Pro Grade GMC Sierra 1500 is unlike any truck in its class. This 2021 GMC Sierra 1500 is fresh on our lot in Thunde.....Read MoreLire la suite
- Heated Seats
| Price: | $33,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $245*(Bi-weekly)$33,000 x 84 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $11,520).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1GCGTEENXJ1275376 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T447A |
| City: | Thunder Bay |
Full-size trucks seem old-fashioned when you're driving this modern, midsize Chevy Colorado. This 2018 Chevrolet Colorado is fresh on our lot in Thunder Bay.
.....Read MoreLire la suite
2017 Chevrolet Silverado 1500 LTZ
- Heated Seats
| Price: | $35,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $259*(Bi-weekly)$35,000 x 84 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $12,219).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 5.3L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GCUKSEC8HG517337 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T341A |
| City: | Thunder Bay |
Offering unprecedented power, efficiency and technology, this Chevy Silverado 1500 is designed to get the job done right. This 2017 Chevrolet Silverado 1500 is fre.....Read MoreLire la suite
- Aluminum Wheels
| Price: | $35,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $236*(Bi-weekly)$35,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $14,140).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 3.6L 6cyl |
| Exterior Colour: | Black |
| VIN: | 1GCGTCEN7N1231040 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T529A |
| City: | Thunder Bay |
The clever and capable Chev Colorado offers nearly as much utility as the it's bigger brother. This 2022 Chevrolet Colorado is fresh on our lot in Thunder Bay.
This Chev.....Read MoreLire la suite
2022 Chevrolet Silverado 1500 LT Trail Boss
| Price: | $44,000 |
Price includes $499 Admin Fee, $22 OMVIC fee and $100 Fuel Surcharge. Taxes and licensing fees are not included.
Finance from $297*(Bi-weekly)$44,000 x 96 Months @ 8.99% APR (estimated financing rate, cost of borrowing $17,776).
$0 down payment.
Plus HST and License.
| Body Style: | Pickup |
| Engine: | 6.2L 8cyl |
| Exterior Colour: | White |
| VIN: | 3GCUDFEL2NG650480 |
| Transmission: | Automatic |
| Drivetrain: | 4x4 |
| Stock #: | T176A |
| City: | Thunder Bay |
This hard-working Chevy Silverado is a top choice for its functional interior, handsome exterior and impressive capability. This 2022 Chevrolet Silverado 1500 is fresh on .....Read MoreLire la suite
Loading More Vehicles ...





